יום שני , יוני 24 2024
ראשי / חדשות / ה-FDA אישר קפסולת הרגעה לכלבים

ה-FDA אישר קפסולת הרגעה לכלבים

כלב שוכב

אם אתם מרגישים שיש היום כדור או גלולה לכל מצב, אז אתם לא מדמיינים. יש כדורים שנלחמים בפחדים, בחרדות, בדיכאון, בסרטן, באיידס, במניה דפרסיה, בפוסט טראומה, בדכאון לאחר לידה, ומה לא בעצם?

החדשות הן שכעת אישר ה-FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי) קפסולת הרגעה ייעודית לכלבים.
הגלולה נועדה לטפל בכלבים "רגישים לרעש" וקהל היעד שלה הוא כמובן: כלבים שנוטים לפתח חרדה למשמע רעשים בדציבלים גבוהים.

המוטיבציה לפיתוח הכדור הזה הגיעה על רקע מחקרים שהראו שכמחצית מבעלי הכלבים דיווחו על פחדים ותגובות 'לא נורמטיביות' של כלביהם לנוכח צלילים רועשים מסוגים שונים.

אתם בטח אומרים שזה טבעי לחשוש מצלילים מרעישים, ואתם צודקים. גם אנחנו וגם כלבים, חתולים וחיות אחרות מתוכננות להבהל מרעשים חזקים ובלתי מוסברים – זה חלק ממנגנון ההישרדות הטבעי שלנו שמאותת לנו שייתכן ויש איום. כלומר להיבהלות יש תפקיד חשוב בשמירה על החיים שלנו.

אך בכלבים כמו באנשים, כשם שיש ילדים שלא מתנהגים לפי "הנורמה" או מפריעים למורה ומיד הוא מאובחנים כ-HDHD ומקבלים כדור מתאים, כך זה הולך להיות בדיוק עם החברים הכי טובים שלנו.

קצת על קפסולת ההרגעה לכלבים

הכדור, שמכונה סילאו (Sileo) עובד על חסימת הנוראפינפרין, שהוא כימיקל שנמצא במוח של כלבים ודומה מאוד לאדרנלין. הקפסולה למעשה מגיעה בצורת ג'ל כאשר הבעלים אמור לשים אותה בפה של הכלב, עד שהג'ל נספג ברקמות הלחיים של הכלב. האפקט מתחיל לעבוד בין חצי שעה לשעה והוא נמשך למשך כשלוש שעות. לאחר שלוש שעות אלו ניתן לתת לכלב עוד מנה, אם צריך, כמובן.

התרופה הזו אינה חדשה. עד כה היה לה שימוש וטרינרי רווח במרפאות החיות. וטרינרים משתמשים בתרופה הזו כאשר הם צריכים סם הרגעה לכלבים שעוברים פרוצדורות רפואיות מינוריות.

ומה אומרים וטרינרים על הקפסולה החדשה?

כצפוי, יש וטרינרים שמתנגדים ומודאגים מאוד מהשימוש החדש בתרופת ההרגעה הזו. הסיבה לכך היא שיש לתרופה השפעה שלילית על קצב הלב של הכלב. והרי כך זה גם אצלנו, בני האדם, לכל תרופה שאנחנו נוטלים יש תופעות לוואי. לחלק מן הכדורים יש תופעות לוואי קטלניות ולאחרים תופעות לוואי מינוריות, אך לכולן יש תופעות לוואי.

הווטרינרים שמתנגדים לשימוש בתרופה טוענים שהם מפחדים שבעלי כלבים יתנו לכלבים שלהם מנות יתר. כלומר, יתנו את התרופה טרם הסתיימו שלושת שעות ההשפעה שלה, וזה מסכן את הכלב וחושף לתופעות לוואי קטלניות.

אוריון (Orion), היצרן של הקפסולה, מזהיר שלא להשתמש בה אם לכלב יש בעיות קרדיו-וסקולריות (לב), בעיות בכליות, בכבד או בעיות נשימה. אך טוען שניתן לתת לכלב את הכדור כבר בפעם הראשונה שהוא מראה חרדה מצלילים רועשים.
יש וטרינרים שמצטרפים, מעודדים וממליצים לבעלי כלבים להשתמש בקפסולה במקרים של חרדות לצלילים רועשים בקרב כלבים.

מה אתכם? האם אתם נמנים עם המתנגדים לקפסולת ההרגעה לכלבים? או בעדה?

טייסט אוף דה ווילד - Taste Of The Wild

אודות הכותב שירלי קרביץ

שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין פט-מרקט. בין היתר מגדלת 3 חתולים לתפארת מדינת ישראל.

כתיבת תגובה