יום רביעי , מאי 22 2024
ראשי / וידאו / הנה כמה עובדות שבוודאי לא ידעתם על הכלב שלכם

הנה כמה עובדות שבוודאי לא ידעתם על הכלב שלכם

החבר הכי טוב שלנו, הכלב, יכול לחוש קנאה, ממש כמונו בני האדם, כך טוענת קבוצת מדענים מקליפורניה. אבל מה עוד אנחנו לא יודעים על החבר הכי טוב שלנו?

הנה כמה עובדות מעניינות על כלבים שלא כולם מודעים אליהן:

האם כלבים יכולים לחוש רגשות אשם?

יש בעלי כלבים פולניים בקהל? אם כן, העובדה הזו במיוחד עבורכם. המחקר שערכו החוקרים הראה שאמנם כלבים הם יצורים קנאיים, אך הם לא חשים באשמה. אם נראה לנו שהכלב שלנו חש אשם לאחר שצעקנו עליו, למשל, זה בגלל שאנחנו, בני האנוש, מפרשים כך את ההתנהגות שלהם.

אלכסנדר הורביץ מקולג' ברנארד בניו יורק בדק את התגובה של כלבים שאכלו חטיף אסור וצעקו עליהם והשווה אותה לתגובה של כלבים שלא "גנבו" חטיף אסור וצעקו עליהם – בכל המקרים הכלבים הגיבו באותה הצורה לצעקות עליהם.

אז אולי הכלבלב החמוד דנבר באמת לא גנב את החטיפים אחרי הכול…?

האם כלבים יכולים לראות צבעים?

מי לא מכיר את המיתוס העתיק שגורס שכלבים לא יכולים לראות צבעים, כי אם רק בשחור לבן?. ובכן, מחקרים מראים שמדבר במיתוס מוטעה. כלבים יכולים לראות צבעים אולם כנראה שהצבעים שהם רואים פחות "חיים" ובהירים.

מחקרים מראים שכלבים מסוגלים להבחין ב-2 קבוצות של צבעים, כלומר הם רואים את העולם בעיקר בגוונים של צהוב וירוק. בעוד אנחנו, בני האדם, מסוגלים להבחין ב-3 קבוצות של צבעים. אך מהצד השני,  לכלבים יש ראיית לילה שאנחנו בני האדם רק יכולים חלום עליה.

האם כלבים יכולים לזהות מחלות בקרב בני אדם?

אם הכלב שלכם מתחיל להתנהג מוזר אז ייתכן מאוד שאתם מודאגים שהוא חולה, אבל יש סיכוי שהכלב מתנהג מוזר כי הוא זיהה שאתם חולים. מחקר שנערך בבית חולים בגרמניה (Schillerhohe Hospital) גילה שלכלבים יש יכולת בלתי רגילה להריח ולזהות חוסר איזון בגוף האדם. המשמעות היא שהכלב שלכם יכול לזהות סרטן, סכרת ואפילו סימנים מוקדמים להתקפים אפילפטיים. עובדה זו מדהימה כי  כלבים יכולים לעשות היום מה שהמדע לא מסוגל ומנסה לעשות כבר שנים רבות.

עד כמה כלבים חכמים?

תתפלאו לשמוע אבל החבר הפרוותי הזה שרובץ לידכם ככה בלי מעש ובלי דאגות יכול להיות מאוד חכם. כמה חכם? חוקרים פרסמו במגזין American Psychological Association מחקר שמראה שלכלבים יש אינטליגנציה של ילד בן שנתיים.
גזע הכלבים שנחשב לחכם ביותר הוא הבורדר קולי, שיכול להבין עד כ-200 מילים. לאחריו בחמישייה הפותחת של הגזעים החכמים ביותר נמצאים: הפודל, הרועה הגרמני, הגולדן רטריבר והדוברמן.

לא מאמינים? הנה תראו מה כלבת הבורדר קולי ננה יכולה לעשות:

טייסט אוף דה ווילד - Taste Of The Wild

אודות הכותב שירלי קרביץ

שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין פט-מרקט. בין היתר מגדלת 3 חתולים לתפארת מדינת ישראל.

אולי יעניין אתכם גם

זיקוקים

על כלבים וזיקוקים

שמחה רבה שמחה רבה יום העצמאות הגיע ובא מבחינתנו בני האדם, יום העצמאות הוא סיבה …

כתיבת תגובה