יום שישי , יולי 12 2024
ראשי / חדשות / קרן המיזמים של חברת אלמו נייצ'ר נרתמת להצלת זאבי בר

קרן המיזמים של חברת אלמו נייצ'ר נרתמת להצלת זאבי בר

זאב עומד בשקיעה

מרכז "Just Freedom" הודה בשבועות האחרונים לקרן מיזמי הצדקה של חברת 'אלמו נייצ'ר' על תרומתה הגדולה למרכז ובתוך כך להצלתם של עשרות זאבי בר שנפגעו.

אלמו ניי'צר הינה חברה מיוחדת בנוף חברות המזון לבעלי החיים. היא לא רק מקפידה על פיתוח מזון איכותי וטבעי לחיות המחמד שלנו (וגם עבור אנשים), כי אם גם משקיעה, באמצעות קרן הצדקה שלה "אלמור", במיזמים שונים ברחבי העולם התומכים בבעלי חיים. קרן "אלמור" משקיעה 2 מיליון יורו בשנה ותרומתה למרכז "Just Freedom" הביאה להצלת זאבי בר פצועים רבים.

מרכז "Just Freedom" רוקד עם זאבים

מרכז "Just Freedom" נחשב לאחד המרכזים הראשונים והגדולים ביותר באירופה שפועל לטיפול, הצלה ושיקום של זאבים החיים בטבע. הם מטפלים בזאבים פצועים, כאלו שהורעלו, עונו או היו קורבן להתעללות או תאונות – עד שהם עומדים על הרגליים ומשיבים אותם לטבע. "Just Freedom" נמצאת בתוך "מונטה אדונא" מרכז לשימור ומחקר של חיות בר אקזוטיות באיטליה, ויש לה מוניטין מפואר.

פרנססקו וספרטקו

המטופלים הראשונים של מרכז "Just Freedom" היו פרנססקו וספרטקו, שני גורי זאבים פצועים, ששהו במרכז כמה חודשים לצורך החלמה ושיקום. הם הגיעו למרכז כשהם זקוקים לטיפול רפואי בהול. הם טופלו על ידי הסגל הרפואי והשיקומי וב-5 במאי 2014 שוחררו שוב לטבע, רגע מרגש במיוחד שחברי הצוות של המרכז לעולם לא ישכחו.

מאז נפתח מרכז "Just Freedom", הוא לא ידע הרבה ימים של רגיעה או שקט. מתנדבים עובדים שם ללא לאות כדי לספק מקום נעים לזאבים הפצועים שמגיעים אליהם לטיפול רפואי ושיקום – מכל רחבי איטליה.

פרודו

רק חודשים ספורים אחרי שפרנססקו וספרטקו שוחחרו חזרה אל הטבע הגיע עוד גור זאבים למרכז. הוא היה עייף, יגע ופצוע ונמצא בעיירה האיטלקית הממוקמת על הר Montefegatesi שבחבל טוסקנה המפורסם. הם קראו לו פרודו  והוא קיבל טיפול רפואי ושוקם לחלוטין. בניגוד לפרנססקו וספרטקו, שחזרו לטבע, פרודו חזר ללהקה שלו.

זלדה

כחודש לאחר שמצאו את פרודו, זלדה הגיעה למרכז "Just Freedom". זלדה, זאבה בת 6, נפגעה מרכב וסבלה מפציעה קשה. לאחר שיקום והבראה מלאה זלדה שוחררה חזרה למקום שבו היא חיה במקור ומבצע ההצלה שלה נחשב להצלחה גדולה.

ארס

באותה השנה בדיוק, בחודש אוגוסט, הגיע למרכז ארס, גור היברידי (=הכלאה של כלב וזאב) שכמעט נידון למוות אך הוצל ממש ברגע האחרון. הוא נמצא במזבלה בבזיליקטה כשהוא סגור בשקית פלסטיק. ילדה קטנה מצאה אותו, טיפלה ואף העניקה לו עזרה ראשונה עד שאנשי המרכז הגיעו והעבירו אותו לטיפולם המסור. בתום הטיפול ארס החלים לגמרי והוא גם הכיר חברים חדשים – זאבים נוספים שהגיעו למרכז "Just Freedom".

מיקרו ואגת'ה

עם הזמן המרכז הפך למוביל בטיפול והצלת זאבים והיברידים שנמצאו בכל מקום ברחבי המדינה. כך למשל: בפברואר 2015 מיקרו, זאב שנפל לתוך תעלה של טחנת נייר במחוז בולוניה, הגיע למרכז על מנת לקבל טיפול. במקביל לבואו של מיקרו הגיעה עוד זאבה חלושה ומותשת שקיבלה את השם אגת'ה.

לארה

עם בוא הסתיו קיבל המרכז את לארה, גורה היברידית בת 6 חודשים, שהייתה קורבן לציד בלתי חוקי. הצוות טיפל בה, ומאחר והיא גדלה לצד ארס הם הפכו לחברים טובים, אחים ממש.

לאון ולוס

לאון, גור זאבים בן 8 חודשים הגיע אל מרכז "Just Freedom" בדצמבר, לאחר שמכונית פגעה בו באזור למולה. באפריל הגיע למרכז לוס, עוד גורה היברידית מעורבת בזאב, שנמצאה בסבונה. הצוות גילה שחוש הראייה וחוש השמיעה שלה נפגעו והם עדיין מחכים לכל תוצאות הבדיקות כדי לראות אם לוס תוכל לחזור לטבע. לוס אינה יחידה במרכז כרגע, קוסמו, קורבן של תאונת דרכים, נמצא במרכזה של עיר קטנה בשם פאנו, והיום הוא מקבל טיפול והרבה חום ואהבה מהצוות.

כל זאב משוחרר עם קולר לצורך ניטור ומעקב

מרכז "Just Freedom" משתף פעולה באופן הדוק עם ארגון WAC (the Wolf Apennine Centre) וביחד הם מתאימים ומצמידים לזאבים קולר המשרד גלי רדיו מיוחדים ועוזר לעקוב אחריהם עוד לפני שהם משוחררים חזרה לטבע. למעשה גם לאחר השבתם לטבע העזרים הטכנולוגים המתקדמים של ארגון WAC עוזר לניטור ומעקב אחר ההשתלבות שלהם בטבע: הם בוחנים את כושר ההישרדות שלהם וכן בודקים האם הצליחו לחזור אל הלהקה המקורית שלהם.

הקולר המיוחד הזה עוזר להם לגלות סיפורים מדהימים כמו סיפורו של מירקו שהוצל על ידי המרכז וכאשר חזר ללהלקה שלו דאג ושמר על הגורים החדשים שנולדו.

Back… Into the wild

פרנססקו, ספרטקו, פרודו, זלדה, ארס, מירקו, אגת'ה, לארה, לוס ולאון – אלו הם רק חלק מהסיפורים המרגשים שצוות המתנדבים במרכז "Just Freedom" חווה מאז הוא הוקם. הצוות עושה ימים ולילות ודואג שכל החוסים יקבלו את מלוא הטיפול ותשומת הלב הנחוצה להם כל כך. כל שחרור לטבע של כל אחד מהזאבים שהם הצילו גורם להתרגשות אדירה ותחושת הסיפוק ממלאת וטוענת אותם בכוחות ואנרגיה שמופנים בחזרה להצלת עוד ועוד זאבים פגועים.

מרכז הצלה שהוא סיפור הצלחה

שנה וחצי מיום הקמתו  – מרכז "Just Freedom" – נהנה מהרבה סיפורי הצלחה; הם מביאים להחלמה ושיקום של  זאבים רבים החוזרים אל הטבע וזוכים לחופש שמגיע לכל יצור חי.

מרכז "Just Freedom" מונה 12 מתנדבים ויותר מ-15 וטרינרים שעובדים יחדיו ואחראים להצלתם של כל כך הרבה זאבים. הם הם סוד ההצלחה של המרכז ולהם מגיעה התודה.

"Just Freedom" זהו, אפוא, פרויקט של "אלמור" – קרן המיזמים של חברת "אלמו נייצ'ר", והוא משקף את המחויבות והכבוד שרוחשת חברת אלמו נייצ'ר לבעלי החיים. חברת אלמו נייצ'ר בחרה להעביר את מושכות הניהול של מרכז "Just Freedom" למרכז המחקר "מונטה אדונא" כשהיא מציבה תנאי אחד ויחיד: כל הזאבים וההיברידים המשוקמים משוחררים לחופשי וחוזרים אל הטבע!

טייסט אוף דה ווילד - Taste Of The Wild

אודות הכותב שירלי קרביץ

שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין פט-מרקט. בין היתר מגדלת 3 חתולים לתפארת מדינת ישראל.

כתיבת תגובה