יום שני , יוני 24 2024
ראשי / כלבים / איך בוחרים מזון לכלבים?

איך בוחרים מזון לכלבים?

כלב משחק עם כדור צהוב

כל מי שיש לו יודע מה כלבים הכי אוהבים לאכול – הכל. נתקלתי בחיי בכלבים שאם רק נקרה בדרכם מזון, לא חשוב באמת איזה, הוא תוך דקה כבר היה בתוך מערכת העיכול שלהם. קצת מזכיר לי את עצמי אבל זה כבר לסיפור אחר. בכל מקרה, הם יאכלו קינוחים ממגוון סוגים, פירות, קליפות של פירות, חטיפים, שוקולד וגם כל מני חפצים לא אכילים בעליל, והם לא יהססו להוציא את התותחים הכי כבדים שלהם כדי להשיג את זה – המבט העצוב והיבבות החנוקות.

אם נבחר להשוות בין כלבים לחתולים, משהו שאנשים אוהבים לעשות מסיבה כלשהי (טוב זה משעשע לפרקים), נגלה שבדרך כלל היחס של החיות השונות לאוכל הוא לא ממש דומה. אם נשים קערת אוכל מול כלב, הוא כמעט תמיד יאכל מה שיש בקערה עד סופה. לא חשוב מתי הפעם האחרונה שאכל וכמה. ברור שזה תלוי בגודלו ובסוגו וכדומה אבל ברוב המקרים. חתול לעומת זאת, יהיה הרבה יותר בררן. ייתכן גם שלא יגע במזון כי אכל לא מזמן ואינו רעב, או שזה לא המעדן החביב עליו כרגע, או שירחרח קלות, יטעם קצת ויתרחק מהמקום באף ותחת מורמים.

אם נתמקד רגע בנושא המאמר, שהוא מזון לכלבים (כן כן זה הנושא למי שהלך לאיבוד, ובצדק) זה למעשה נושא די קריטי ורציני, אם נשים לרגע את הצחוק בצד. מעבר להתפתחות תקינה, בריאות הכלב, מגע וחיוניות פרוותו ותפקודו – למזון הכלבים שאתם מספקים לכלבכם יש מגוון השלכות. במיוחד אם מזון הכלבים שאתם מספקים לו הוא שאריות של המזון שלכם. שזה אפשרי, אבל לא מאוד מומלץ בדרך כלל.

מזון לכלבים מגיע בשלל סוגים וטעמים ויכול להיות מותאם לגזע הכלב, גילו, גודלו, מצב שיניו, בריאותו וכן, בהחלט גם העדפותיו. כשרוכשים מזון לכלבים, חשוב מאוד לבדוק שהתאמתם אותו לכלב שלכם באופן ספציפי ולמה שנדרש עבורו, אבל מצד שני חשוב גם לא להשתגע יותר מדי ולקחת את זה בפרופורציות כי באמת השוק מוצף באינסוף סוגים ובואו נגיד שאחוז גדול מהצבעים והכתוביות והטעמים זה קריאייטיב טוב שעשו באיזה משרד פרסום עבור לקוח שעושה בוחטות על אוהבי חיות נויירוטים מהרגיל.

אז כן, זה גם כיף לפנק את הכלב בשאריות של האוכל שלכם, במיוחד אחרי המבט העצוב והיבבות החנוקות שהרי הם מתייצבים לידכם לעשות בכל פעם שאתם מתיישבים לאכול – כך אתם מרגישים שפינקתם והם מרגישים מפונקים וכולם שמחים. אבל, יש רשימה די ארוכה של מזונות שאינם בריאים ואף מזיקים לכלבים ספיציפית וכדאי מאוד לעשות מחקר קטן לפני שמשליכים להם משהו מהצלחת שלכם אל מתחת לשולחן. אגב, יש גם רשימת מזונות שאנחנו אוכלים וממש בריאה להם, את זה גם שווה בהחלט לבדוק ואם כבר לפנק במזון שלנו, שזה יהיה מהרשימה הזאת.

לקראת סיום, מיתוס קטן לניפוץ – עצמות. זה לא בהכרח טוב לכלב שלכם. עצמיות יכולות להיות מזוהמות בחיידקים שיזיקו לכלבכם או חדות ועלולות לפצוע. כך  או כך, אם ממש בא לכם והכלב מראה עניין, תמיד כדאי לבשל אותה כמה דקות לפני ולתת לה להתקרר קצת לפני שנותנים לו. כנ"ל לגבי בשר נא. בהצלחה ובתאבון.

טייסט אוף דה ווילד - Taste Of The Wild

אודות הכותב שירלי קרביץ

שירלי כותבת ועורכת עבור מגזין פט-מרקט. בין היתר מגדלת 3 חתולים לתפארת מדינת ישראל.

אולי יעניין אתכם גם

כל מה שרציתם לדעת על חטיפים לכלבים ולא היה לכם את מי לשאול

כמו בני האדם גם כלבים אוהבים חטיפים. וממש כשם שעלינו לצרוך מעט חטיפים וממתקים פן …

כתיבת תגובה